Přeskočit na obsah

O nás

Náš příběh

Proč se pouštíme do činnosti, kde už tolik dobrých myšlenek skončilo jen na papíře?

Spojil nás vlastně Mário. Jako projektant velké firmy se v poslední době téměř každý den setkával na jedné straně s manažery firem, kteří si stěžovali na nedostatek kvalitních projektantů a zaměstnanců, a na druhé straně s pedagogy vysokých škol, kteří si naopak stěžovali na nedostatek zapálených a odborně připravených studentů.

A pak si svůj čas vybrala náhoda. Ve skutečnosti nikdy nejde o náhodu, jde o souběh několika událostí, které v určitý moment do sebe zapadnou a těmi událostmi jsme byli my, jeho bývalí či současní spolupracovníci z různých oborů, když se naše cesty v určitou chvíli spojili. 

Máme zkušenosti s výukou, s řízením školy i vedením projektových týmů, přípravou techniků do praxe i odbornou prací ve firmách. A chceme to synergicky propojit.

 

Co chceme změnit

Víme že nastal ten správný čas. Už bylo řečeno příliš mnoho slov a popsáno příliš mnoho papíru, kde skvělé a chytré myšlenky stále leží ladem. Nebo jsou realizovány v osamocených ostrůvcích, kde stojí a padají s nadšenci, kteří se je snaží prosadit.

Chceme je spojit. Chceme spojit nadšené učitele a odvážné ředitele s inovativními a do budoucna orientovanými firmami. Ukázat, že přípravu kvalitních techniků můžeme zajistit efektivní spoluprací mezi školou a firmou  a nepotřebujeme na to výzkumné týmy a komise s projekty, jejichž výstupy se nakonec stejně nerealizují.

Chceme navázat na to dobré, co již existuje a rozvinout a doplnit to tak, aby to bylo efektivní a přinášelo užitek co nejdříve  jak školám a firmám, tak v důsledku i samotným studentům. 

odborná výuka

odborníci z firem, kteří pomáhají s výukou, přednáškami, semináři, vedením projektů

odborné praxe

STEM projekty, které vedou odborníci z praxe a pomáhají tak odbornému růstu studentů

odborné stáže

dlouhodobé projekty pro odborný růst studentů i samotných pedagogů při zvyšování znalostí a dovedností

Petr Hedrlín

spolupráce se školami a institucemi

Mario Gerő

Spolupráce s firmami

Jan Šlemr

propagace a media