Přeskočit na obsah

Partneři projektu VÝUKA 4.0

podpora odborné výuky ve školách
spolupráce s firmami a podpora odborné výuky ve školách
podpora STEM soutěží a projektů, podpora odborné výuky ve školách
podpora odborné výuky ve školách
podpora odborné výuky ve školách
podpora odborné výuky ve školách
podpora odborné výuky ve školách
podpora odborné výuky ve školách
soutěže a vzdělávání

MISE PROJEKTU: Propojit studium na střední škole s úspěšnými firmami, protože vidina konkrétního uplatnění u dobrého zaměstnavatele je pro odborně a dovednostně kvalitně připraveného absolventa tou nejlepší motivací. Vytvořit tak sdílenou zodpovědnost mezi školou a firmami za přípravu studentů nejen do praxe, ale i ke vzdělávání v celoživotní perspektivě.

Střední odborná škola je svým posláním a zaměřením určena k výchově a vzdělávání odborníků pro praxi ve firmách. Zároveň však toto vzdělání umožňuje případné pokračování na dalších stupních profesního a odborného vzdělávání a tvoří potřebný odborný základ pro jeho úspěšného zvládnutí.

Úspěšná firma je nepostradatelným partnerem procesu odborné přípravy studenta a vytváří podmínky i motivační rámec jeho přípravy.

Firma hraje klíčovou roli v odborné přípravě studenta. Sebelepší pedagog nemůže suplovat zkušenosti a dovednosti získané kvalitní odbornou praxí a odbornými stážemi v partnerské firmě.

Partnerství mezi školou a firmou je základem pro úspěšnou realizaci myšlenky velmi kvalitní a efektivní odborné výuky a návazných odborných praxí pro rozvoj znalostí a dovedností budoucího absolventa. Odborná výuka je partnerskou spoluprací mezi učiteli školy a odborníky z firem, kteří společně postupně provedou studenta  projekty s rostoucí náročností na jeho znalosti a dovednosti. Cílem odborné výuky je příprava středoškolsky vzdělaného odborníka,  který najde uplatnění v moderních oborech Průmyslu 4.0. 

Partnery projektu můžete být i vy

místo pro vaše logo

místo pro vaše logo

místo pro vaše logo

Staňte se partnerem projektu

Jak dlouho trvá, než najdete kvalitního pracovníka?

S námi si ho můžete vychovat a připravit!