Přeskočit na obsah
Domů » Novinky » Polytechnická hnízda

Polytechnická hnízda

Polytechnická hnízda jsou jedním z výstupů projektů iKAP a iKAP2, které jsou realizovány ve spolupráci Magistrátu hl.m. Prahy a Hospodářské komory Praha. Myšlenka Polytechických hnízd vrací do technické výuky dříve běžné dílny pro základní školy.

V prostředí středních škol a DDM jsou postupně budovány výborně vybavené třídy-dílny pro polytechnickou výchovu, které mohou využívat základní školy aniž by musely investovat do drahého vybavení a odborně kvalifikovaného personálu. Vedle běžných dílen pro práci s klasickými materiály jako je dřevo a plech, jsou k dispozici i dílny, kde lze realizovat programy zaměřené na robotiku a mechatroniku.

Polytechnické hnízdo Třebešín

Od 1. února probíhají programy pro žáky základních škol v nově vybudovaném Polytechnickém hnizdě Třebešín. Polytechnické hnízdo Třebešín má k dispozici dvě dílny, jedna je zaměřena na ruční práce s dřevem a kovem, druhá dílna je zaměřena na robotiku a elektroniku.

V mechanice si žáci vyzkouší základní práce se dřevem, kovem a papírem, z každého programu si účastníci odnesou svůj výrobek. Z dosud realizovaných programů si tak žáci mohli odnést krabičku z kartonu, dřevěný rámeček pro fotografii nebo vlastní identifikační známku jako přívěsek. V robotické dílně se pak učí sestavovat pohyblivého robota a programovat jeho pohyby na základě komunikace se senzory.

Před otevřením Polytechnického hnízda uspořádala SPŠ a G Třebešín workshop pro učitele ze základních škol v Praze, kterým představili možnosti a programy, které jsou pro základní školy připraveny. Aktuálně této nabídky využívá pravidelně 6 základních škol a připravuje se spolupráce na další školní rok.

Podrobnější informace o Polytechnickém hnízdě Třebešín, nabídku programů, malou fotogalerii i kontakty najdete na jeho webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..