Přeskočit na obsah
Domů » Novinky » Průzkum na odborných školách

Průzkum na odborných školách

Průmysl 4.0 a jeho podpora ve výuce na školách je častým tématem mnoha internetových fór nejen mezi odborníky, ale také mezi zástupci škol. Mnozí si uvědomují, že bez intenzivní spolupráce a působení ve školách se bude tento proces jen obtížně realizovat. Firmy nebudou mít mnoho prostředků a cest jak tuto situaci řešit vlastními silami a  školy by tak měly být hlavním garantem přípravy odborníků na procesy spojené s Průmyslem 4.0. Příprava budoucích odborníků již ve školách je sice proces zdánlivě dlouhodobý, ale výrazně efektivnější než nárazové akce firem na okamžité řešení aktuálních potíží. 

Víme o tom, že na mnoha školách vznikají různé aktivity a kroky, které na tuto situaci reagují.  Bohužel jsou velmi často izolované a pramení spíše z nadšení jednotlivců, než z nějaké systematické snahy o změnu. A také víme, že školství je velmi těžkopádný kolos, kde se jakékoliv změny prosazují jen velmi ztěžka a pomalu. 

Protože chceme náš projekt  Výuka 4.0 co nejvíce směřovat k podpoře konkrétních škol, využili jsme možnosti získat úvodní informace s využitím dotazníkového šetření, které by nám zmapovalo nejdůležitější oblasti pro vytvoření hlavních cílů pilotního projektu ve školním roce 2021/22.  COVIDové zkušenosti sice v mnohém výrazně změnily a ještě určitě změní řadu procesů ve školách, ale věříme, že cílená podpora odborné technické výuky bude velmi důležitou součástí rozvoje škol v nejbližším období.  

Dotazníkové šetření pro nás zpracovali studenti oboru projektové řízení VOŠ CEDUK a my jim, i touto cestou, děkujeme za úsilí, které tomuto svému projektu věnovali.

Hlavním cílem šetření bylo zmapovat situaci zejména v oblasti využití dotačních zdrojů ve školách, zkušeností s projektovým vyučováním, STEM projekty a využití spolupráce s firmami při zajišťování odborné výuky.

Závěrečná zpráva z dotazníkového šetření je zde:  

Na základě i tohoto šetření připravujeme setkání se zástupci škol, kterým chceme nabídnout účast v pilotním ročníku našeho projektu na podporu odborné výuky. Realizace tohoto pilotního projektu bude probíhat s garancí Hospodářské komory Praha a s podporou Magistrátu HMP. Další zájemci se k informacím dostanou prostřednictvím vyplněného formuláře na našich stránkách.

Rádi se s vámi setkáme a domluvíme společnou spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..